Звездарско беседништво гимназијалаца

Жири Звездарског беседништва гимназијалаца, које је одржано 27. фебруара  2014. године у Шестој београдској гимназији, у саставу: Олгица Рајић, професор српског језика и књижевности, Љиљана Маловић Козић, професор филозофије, Славица Калинић, професор биологије, Томислав Ђокић, професор музичке културе и Радивоје Благојевић, професор социологије, одлучио је да прву и другу награду додели Велимиру Перовићу и Драгану Стојановићу, ученицима Шесте београдске гимназије,  док је трећа награда припала Лазару Суботи из Треће београдске гимназије.

Четрнаест беседника: Иван Даниловић, Срђан Драганић, Марко Божовић, Велимир Перовић, Драган Стојановић, Сара Крајиновић, Лазар Субота, Мијодраг Станковић, Ана Пантелић, Настас Јакшић, Стефан Стајић, Јаков Милетић, Меланија Манчић и Лука Рангелов, ученици Шесте београдске гимназије, Војне гимназије, Треће београдске и Математичке гимназије говорили су на три теме:

1. Достојанствен човек се може уништити, али не и поразити

2. Када стигнеш на чистину, узми раван смер, властитим знањем, а не вођен другим

3. Слободна тема

Такмичари су и ове године показали културу језика, мишљења и говора и велико ангажовање у смислу утицања на друштвену свест и поправљање не само данашњице, већ и будућности мачем речи и идеје. Жири је највећим оценама ценио квалитет беседе и њену оргиналност, затим  јасноћу поруке, реакцију публике, сам наступ, уверљивост, језик и дикцију.

lazar Subota

Радивоје Благојевић,