• matura1
    Kалендар активности у вези са полагањем завршног испита – Матуре
  • francuski italijanski
    Упис у одељења у којем се део наставе који се одвија на страном језику
  • debatni turnir 2
    ДЕБАТНИ ТУРНИР ДБТБГ – ГИМНАЗИЈАДА
  • math problems
    Успех на такмичењима из математике
  • pisa2
    Међународно ПИСА тестирање

Ученици III београдске гимназије дебатовали на тему парламентаризма

У оквиру Недеље парламентаризма, ученици ИИИ београдске гимназије организовале су три дебате и једну панел дискусију у организацији професорки социологије Зоране Матићевић, Невенке Милачић и Ане Бркић. Теме дебата биле су: „ Овај дом сматра да Србија треба да буде парламентарна монархија “; “Овај дом сматра да скупштина треба да има 100 посланика” и “Овај дом сматра да посланици треба да имају тзв. „везани мандат“”, док је панел дискусија одржана на тему „Овај дом сматра да је пропорционални систем расподеле мандата бољи од већинског система“.

Ученици су предано и посвећено истраживали на задате теме, те су присутној публици изложили зрелу аргументацију и приредили пријатан догађај на којем су сви пуно тога сазнали, а уједно су имали и могућност да изразе свој став и поставе питања из области политичког живота.