Свечаност поводом дана школе
  • federsammler737
    Презентација књиге "Fietje und Arti an den Zauberflüssen"
  • vanredni
    ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ
  • vazna obavestenja
    Почетак школске године

Ученици III београдске гимназије дебатовали на тему парламентаризма

У оквиру Недеље парламентаризма, ученици ИИИ београдске гимназије организовале су три дебате и једну панел дискусију у организацији професорки социологије Зоране Матићевић, Невенке Милачић и Ане Бркић. Теме дебата биле су: „ Овај дом сматра да Србија треба да буде парламентарна монархија “; “Овај дом сматра да скупштина треба да има 100 посланика” и “Овај дом сматра да посланици треба да имају тзв. „везани мандат“”, док је панел дискусија одржана на тему „Овај дом сматра да је пропорционални систем расподеле мандата бољи од већинског система“.

Ученици су предано и посвећено истраживали на задате теме, те су присутној публици изложили зрелу аргументацију и приредили пријатан догађај на којем су сви пуно тога сазнали, а уједно су имали и могућност да изразе свој став и поставе питања из области политичког живота.