• OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред
  • skola-tabla
    Изборни програми у Трећој београдској гимназији
  • altamura
    ИЗВЕШТАЈ СА СТУДИЈСКОГ ПУТОВАЊА У АЛТАМУРУ
  • francuski italijanski
    Кључ теста за упис у двојезична одељења
  • Wordle-z1705b
    Успеси наших ученица на међународном такмичењу

ТАКМИЧЕЊА ИЗ ХЕМИЈЕ 2017/2018.

Ове школске године ученици Треће Београдске гимназије су остварили изузетан успех на такмичењу из хемије. Марко Беслаћ се  пласирао на Међународну хемијску Олимпијаду која ће се одржати крајем јула.На ово такмичење иде само четворо ученика из Србије а Марко је један од њих.

Остали ученици су били такође одлични.Марко Слијепчевић је учествовао на Српској хемијској Олимпијади која је одржана 24-26.маја 2018.На овом такмичењу учествује 12 ученика који су имали највећи број поена на Републичком такмичењу ( од све четири године). Од 11 ученика који су се такмичили на Градском такмичењу 7 њих је изборило пласман на Републичко такмичење.

Успех наших ученика:

Марко Беслаћ 3-7             – пласман на Међународну хемијску Олимпијаду

4.место на Српској хемијској олимпијади           (професор Татјана Ђурић

II награда на Републичком такмичењу

Марко Слијепчевић 4-6     - учешће на Српској хемијској олимпијади

III награда на Републичком такмичењу          (професор Катарина Митрић)

Стефан Митровић 3-8   –    учешће на Републичком такмичењу               (професор Татјана Ђурић)

Паликућа Виктор 3-6      -   учешће на Градском такмичењу                     (професор Татјана Ђурић)

Чогурић Данило 1-3        – учешће на Републичком такмичењу   (професор Јелена Ристић Здравковић)

Ђукић Соња 1-6                - учешће на Републичком такмичењу    (професор Ранка Мишановић)

Вучковић Владимир 1-8   – учешће на Градском такмичењу   (професор Ранка Мишановић)

Гвозденовић Наталија 1-8  – учешће на Републичком такмичењу  (професор Ранка Мишановић)