• pozivnica dan skole 2018 (4)_Page_2
    Дан Школе 2018
    Конкурс поводом обележавања дана школе
  • debatni
    Дебатни клуб Tреће београдске гимназије
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред

ТАКМИЧЕЊА ИЗ ХЕМИЈЕ 2017/2018.

Ове школске године ученици Треће Београдске гимназије су остварили изузетан успех на такмичењу из хемије. Марко Беслаћ се  пласирао на Међународну хемијску Олимпијаду која ће се одржати крајем јула.На ово такмичење иде само четворо ученика из Србије а Марко је један од њих.

Остали ученици су били такође одлични.Марко Слијепчевић је учествовао на Српској хемијској Олимпијади која је одржана 24-26.маја 2018.На овом такмичењу учествује 12 ученика који су имали највећи број поена на Републичком такмичењу ( од све четири године). Од 11 ученика који су се такмичили на Градском такмичењу 7 њих је изборило пласман на Републичко такмичење.

Успех наших ученика:

Марко Беслаћ 3-7             – пласман на Међународну хемијску Олимпијаду

4.место на Српској хемијској олимпијади           (професор Татјана Ђурић

II награда на Републичком такмичењу

Марко Слијепчевић 4-6     - учешће на Српској хемијској олимпијади

III награда на Републичком такмичењу          (професор Катарина Митрић)

Стефан Митровић 3-8   –    учешће на Републичком такмичењу               (професор Татјана Ђурић)

Паликућа Виктор 3-6      -   учешће на Градском такмичењу                     (професор Татјана Ђурић)

Чогурић Данило 1-3        – учешће на Републичком такмичењу   (професор Јелена Ристић Здравковић)

Ђукић Соња 1-6                - учешће на Републичком такмичењу    (професор Ранка Мишановић)

Вучковић Владимир 1-8   – учешће на Градском такмичењу   (професор Ранка Мишановић)

Гвозденовић Наталија 1-8  – учешће на Републичком такмичењу  (професор Ранка Мишановић)