• pozivnica dan skole 2018 (4)_Page_2
    Дан Школе 2018
    Конкурс поводом обележавања дана школе
  • debatni
    Дебатни клуб Tреће београдске гимназије
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред

СРПСКИ ЗИД ПЛАЧА

ОГЛЕДНИ ЧАС – НАСТАВА ИЗВАН УЧИОНИЦЕ ЗА МАТУРАНТЕ ТРЕЋЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

У уторак, 18. 04. 2017. године, група матураната природно-математичког смера, у пратњи наставника социологије, Зоране Матићевић, присуствовала је огледном часу: “ Етничко и лично; државне установе и вандржавна удружења, системска решења и ванинституционални активизам.

У просторијама Удружења породица несталих и киднапованих лица са Косова и Метохије, у Сремској улици број 6, дочекала нас је председница удружења, госпођа Верица Томановић и  секретар удружења Олгица Божанић.

Након уводне речи, госпођа Томановић је упознала ученике с циљевима удружења, начином рада и постигнућима. након тога је уследило подсећање на историјске значајније моменте који су претходили страдању чланова њихових породица. Ученици су приметили да о овој новијој историји, мање знају.

Затим су се ученицима представили  чланови удружења који су им у најкраћим могућим цртама предочили своје животне приче; кога су изгубили, ко им је отет, када, где и како…  Ова излагања  су, наравно, на ученике оставила највећи утисак