• skola-tabla
    Изборни предмети у Трећој београдској гимназији
  • altamura
    ИЗВЕШТАЈ СА СТУДИЈСКОГ ПУТОВАЊА У АЛТАМУРУ
  • francuski italijanski
    Кључ теста за упис у двојезична одељења
  • Wordle-z1705b
    Успеси наших ученица на међународном такмичењу
  • matura1
    ТЕРМИНИ ОДБРАНЕ МАТУРСКИХ РАДОВА

Семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању

У организацији Јединственог информатичког савеза Србије (ЈИСА), у сарадњи са представницима Владе Србије, струковним удружењима информатичара и представницима привреде, дана 18.03.2015. године, од 10:00х до 15:00 часова, у задужбини Илије М. Коларца, великог добротвора српске просвете, одржана је конференција и семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању. Скуп је отворио Ђорђе Дукић, председник ЈИСА и потпредседник ЦЕПИС – Савета Европе за ИЦТ, презентацијом о примени ЕЦДЛ у Европи и нашем окружењу.

Драгана Васић, директор Треће Београдске гимназије и Јасна Ристић, професор Електротехничке школе Никола Тесла говорили су о примени европских ЕЦДЛ стандарда за сертификацију наставних планова високог образовања, о позитивним резултатима ЕЦДЛ акредитованих семинара Завода за унапређење образовања и васпитања као и о ЕЦДЛ самосталним сертификацијама наставног особља школе.