Свечаност поводом дана школе
  • federsammler737
    Презентација књиге "Fietje und Arti an den Zauberflüssen"
  • vanredni
    ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ
  • vazna obavestenja
    Почетак школске године

Семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању

У организацији Јединственог информатичког савеза Србије (ЈИСА), у сарадњи са представницима Владе Србије, струковним удружењима информатичара и представницима привреде, дана 18.03.2015. године, од 10:00х до 15:00 часова, у задужбини Илије М. Коларца, великог добротвора српске просвете, одржана је конференција и семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању. Скуп је отворио Ђорђе Дукић, председник ЈИСА и потпредседник ЦЕПИС – Савета Европе за ИЦТ, презентацијом о примени ЕЦДЛ у Европи и нашем окружењу.

Драгана Васић, директор Треће Београдске гимназије и Јасна Ристић, професор Електротехничке школе Никола Тесла говорили су о примени европских ЕЦДЛ стандарда за сертификацију наставних планова високог образовања, о позитивним резултатима ЕЦДЛ акредитованих семинара Завода за унапређење образовања и васпитања као и о ЕЦДЛ самосталним сертификацијама наставног особља школе.