• djordje 1
    VIII TАКМИЧЕЊЕ У ЧАСТ ИТАЛИЈАНСКОГ ПИСЦА ТОРКВАТА ТАСА
  • Брзаковић Миа
    Успех наше ученице у Сноуборду

Семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању

У организацији Јединственог информатичког савеза Србије (ЈИСА), у сарадњи са представницима Владе Србије, струковним удружењима информатичара и представницима привреде, дана 18.03.2015. године, од 10:00х до 15:00 часова, у задужбини Илије М. Коларца, великог добротвора српске просвете, одржана је конференција и семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању. Скуп је отворио Ђорђе Дукић, председник ЈИСА и потпредседник ЦЕПИС – Савета Европе за ИЦТ, презентацијом о примени ЕЦДЛ у Европи и нашем окружењу.

Драгана Васић, директор Треће Београдске гимназије и Јасна Ристић, професор Електротехничке школе Никола Тесла говорили су о примени европских ЕЦДЛ стандарда за сертификацију наставних планова високог образовања, о позитивним резултатима ЕЦДЛ акредитованих семинара Завода за унапређење образовања и васпитања као и о ЕЦДЛ самосталним сертификацијама наставног особља школе.