• matura1
    Kалендар активности у вези са полагањем завршног испита – Матуре
  • francuski italijanski
    Упис у одељења у којем се део наставе који се одвија на страном језику
  • debatni turnir 2
    ДЕБАТНИ ТУРНИР ДБТБГ – ГИМНАЗИЈАДА
  • math problems
    Успех на такмичењима из математике
  • pisa2
    Међународно ПИСА тестирање

ПОСЕТА ИТАЛИЈАНСКОГ АМБАСАДОРА

Италијански Амбасадор Његова екселенција г-дин Ђузепе Манцо се љубазно одазвао позиву да десетог децембра посети ученике и професоре италијанске двојезичне секције Треће београдске гимназије. Директорка школе Драгана Васић је топло поздравила угледног госта и уједно пожелела добродошлицу  директорки Италијанског Културног центра и кординатора подручја професорки Сири Миори, др Алесандру Нети, као и професоркама италијанистике на филолошком факултету др Јучлијани Вучо и др Катарини Завишин.  Италијански Амбасадор Његова екселенција г-дин Ђузепе Манцо  је у свом говору поздравио ученике и професоре  који предају и уче италијански језик и нагласио да ће  се наставити сарадња између Амбасаде, Италијанским културног центра и наше школе   .

Ученици из свих одељења италијана су извели пригодан програм који се као и увек завршио италијанском канцоном и добрим расположењем уз божићни колач панетоне. Амбасадор се после програма задржао у краћем разговору са ученицима и професорима.

DSC_0061 (1) (1)