Свечаност поводом дана школе
  • federsammler737
    Презентација књиге "Fietje und Arti an den Zauberflüssen"
  • vanredni
    ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ
  • vazna obavestenja
    Почетак школске године

ПОСЕТА ИТАЛИЈАНСКОГ АМБАСАДОРА

Италијански Амбасадор Његова екселенција г-дин Ђузепе Манцо се љубазно одазвао позиву да десетог децембра посети ученике и професоре италијанске двојезичне секције Треће београдске гимназије. Директорка школе Драгана Васић је топло поздравила угледног госта и уједно пожелела добродошлицу  директорки Италијанског Културног центра и кординатора подручја професорки Сири Миори, др Алесандру Нети, као и професоркама италијанистике на филолошком факултету др Јучлијани Вучо и др Катарини Завишин.  Италијански Амбасадор Његова екселенција г-дин Ђузепе Манцо  је у свом говору поздравио ученике и професоре  који предају и уче италијански језик и нагласио да ће  се наставити сарадња између Амбасаде, Италијанским културног центра и наше школе   .

Ученици из свих одељења италијана су извели пригодан програм који се као и увек завршио италијанском канцоном и добрим расположењем уз божићни колач панетоне. Амбасадор се после програма задржао у краћем разговору са ученицима и професорима.

DSC_0061 (1) (1)