• OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред
  • skola-tabla
    Изборни програми у Трећој београдској гимназији
  • altamura
    ИЗВЕШТАЈ СА СТУДИЈСКОГ ПУТОВАЊА У АЛТАМУРУ
  • francuski italijanski
    Кључ теста за упис у двојезична одељења
  • Wordle-z1705b
    Успеси наших ученица на међународном такмичењу

Посета дому Народне Скупштине Републике Србије

22.12. и 27.12.2017. године организована је и реализована још једна у низу, сада већ традиционалних посета матураната наше гимназије Дому Народне скупштине.

Посета је реализована у сарадњи са Одељењем за едукацију Скупштине Републике Србије.

Ученици су се упознали  са историјатом здања, обишли су сале у којима се одржавају скупштинска заседања ( Велика и Мала сала ), библиотеку, дипломатски салон ( салона кнеза Павла )…

Током обиласка матуранти су, већ по обичају, одговарали на питања којима је тестирано у којој мери су упознати с неким од елементарних садржаја у вези са скупштином и политичким животом, уопште.

Извештај приредиле:

М. Деспотовић и Б. Мијајловић