• pozivnica dan skole 2018 (4)_Page_2
    Дан Школе 2018
    Конкурс поводом обележавања дана школе
  • debatni
    Дебатни клуб Tреће београдске гимназије
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред

Посета дому Народне Скупштине Републике Србије

22.12. и 27.12.2017. године организована је и реализована још једна у низу, сада већ традиционалних посета матураната наше гимназије Дому Народне скупштине.

Посета је реализована у сарадњи са Одељењем за едукацију Скупштине Републике Србије.

Ученици су се упознали  са историјатом здања, обишли су сале у којима се одржавају скупштинска заседања ( Велика и Мала сала ), библиотеку, дипломатски салон ( салона кнеза Павла )…

Током обиласка матуранти су, већ по обичају, одговарали на питања којима је тестирано у којој мери су упознати с неким од елементарних садржаја у вези са скупштином и политичким животом, уопште.

Извештај приредиле:

М. Деспотовић и Б. Мијајловић