• matura1
    Kалендар активности у вези са полагањем завршног испита – Матуре
  • francuski italijanski
    Упис у одељења у којем се део наставе који се одвија на страном језику
  • debatni turnir 2
    ДЕБАТНИ ТУРНИР ДБТБГ – ГИМНАЗИЈАДА
  • math problems
    Успех на такмичењима из математике
  • pisa2
    Међународно ПИСА тестирање

Посета ђака гиназије Монталамберт из Париза

У периоду од 23. до 27. марта 2015. године ученици француских двојезичних одељења Треће београдске гимназије угостили су тридесет ђака и три професора гимназије Монталаберт (Lycée Montalembert) из Париза. Гостима смо показали главне туристичке атракције нашег главног града. Посетили смо Музеј Николе Тесле, Конак књегиње Љубице и Војни музеј на Калемегдану. Провели смо једно преподне у спортском надметању на Ади Циганлији, а госте смо учили и да читају и пишу ћирилицу, што им је било веома занимљиво и корисно за сналажење по београдским улицама.

Наши ђаци су се показали као изврсни домаћини, тако да ће Београд остати у лепом сећању гостима. Дружење се наставља путем интернета до нашег поновног сусрета у Паризу, када је планирана узвратна посета гимназији Монталаберт.

У посети конаку кнегиње Љубице

Ученици у посети Конаку књегиње Љубице

Ученици на предавању у Музеју Николе Тесле

На Теразијама