• pozivnica dan skole 2018 (4)_Page_2
    Дан Школе 2018
    Конкурс поводом обележавања дана школе
  • debatni
    Дебатни клуб Tреће београдске гимназије
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред

Посета амбасадора Јапана

У четвртак, понедељак 29. маја 2017. године, Њ.е. г. Ђуићи Такахара посетио је Трећу београдску гимназију у којој неколицина ученика већ похађа курс јапанског језика.

Овом приликом амбасадор Такахара гимназијалцима и наставницима гимназије говорио је о односима Јапана и Србије, посебно се осврнувши на пројекте у области промоције јапанске културе и језика, инвестиције и донације које је Јапан реализовао широм Србије.

Након предавања амбасадора ученици су били у прилици да сазнају више о стипендијама Владе Јапана и могућностима за наставак студија на неком од многобројних универзитета у Јапану. Предавању је поред 90 ученика гимназије, присуствовао и директор гимназије, доц. др сц.. Мацура Миленко, као и наставници школе.