• djordje 1
  • Брзаковић Миа
    Успех наше ученице у Сноуборду

Обележавање дана Светог Саве

Хор Треће београдске гимназијеУ уторак, 27. јануара 2015. године, свечано је обележен Савиндан. Прослави су присуствовали запослени, ученици и родитељи ученика Треће београдске гимназије, као и пензионисани радници школе. Прослава је започела церемонијом сечења славског колача, а настављена поздравом директорке Драгане Васић, која је посебно поздравила раднике школе који су у претходној години постали пензионери. Беседу о Светом Сави говорио је Радослав Мијатовић, вероучитељ. Уследио је програм у коме су учествовали ученици Треће београдске гимназије. Хор под вођством диригента професорке Сенке Перице отпевао је Светосавску химну, литургијску песму „Тебе појем“ и композицију „Приморски напјеви“ Стевана Мокрањца. Ученица II-2 Васја Поповић отпевала је песму „Гори, гори моја љубав“ са клавирском пратњом. „Причу о Светом Сави“ Матије Бећковића испричала је ученица II-9 Нина Срдић Хаџи-Нешић, „Песму“ Јована Дучића рецитовала је ученица IV-8 Љубица Бранковић, а песму „Писмо“ Ивана В. Лалића говорио је ученик IV-7 Никола Субашић. Након програма, прослава је настављена дружењем у холу  школе.

img_0397img_0400img_0407img_0422img_0420img_0415img_0423img_0412img_0417img_0414img_0413img_0412img_0428img_0439_resize