• francuski italijanski
    Кључ теста за упис у двојезична одељења
  • Wordle-z1705b
    Успеси наших ученица на међународном такмичењу
  • matura1
    ТЕРМИНИ ОДБРАНЕ МАТУРСКИХ РАДОВА
  • biology
    Републичко такмичење из биологије
  • festival (1)
    Филмски фестивал

Никлa Тепић „спасава планету“

Освојено прво место на такмичењу Светске организације за интелектуалну својину (World Intellectual Property Organization) представља велики успех нашег ученика, Николе Тепића, а самим тим и успех наше гимназије. Такмичење је подржано од стране Министарства просвете у сарадњи са Заводом за интелектуалну својину под покровитељством Владе Републике Србије.

Избор победника заснован је на детаљној презентацији пројекта, досадашњим наградама и успесима. Велику заинтересованост за овај конкурс приказује оштра конкуренција пројеката, који су били на веома високом научном нивоу.

Пројекат на тему ,,Инкапсулација урее – формирање спороотпуштајућег ђубрива“ је из домена заштите животне средине – екологије.

Вишемесечни труд и рад, уложен у израду овог пројекта, награђен је као најбољи проналазак у 2015. години, а Никола, је проглашен за најбољег проналазача у категорији ,,Ученик или групa ученика средње школе за проналазак (WIPO Schoolchildren’s Trophy)“

Оваквим резултатима, који су чести у нашој школи, Трећа београдска гимназија се поноси!