• matura1
    Kалендар активности у вези са полагањем завршног испита – Матуре
  • francuski italijanski
    Упис у одељења у којем се део наставе који се одвија на страном језику
  • debatni turnir 2
    ДЕБАТНИ ТУРНИР ДБТБГ – ГИМНАЗИЈАДА
  • math problems
    Успех на такмичењима из математике
  • pisa2
    Међународно ПИСА тестирање

Млади научник

Никола Тепић, ученик трећег разреда наше гимназије  остварио je сјајан резултат на Светској олимпијади младих научника која се одржала у Турској у периоду  од 19-26. априла 2015. у Измиру. (ICYS – International Conference of Young Scientists) и представио Србију и школу у најлепшем светлу. Након десетомесечне припреме и израде научног пројекта, у конкуренцији од 110 радова из 28 земаља, остварио је изванредан резултат – друго место у свету (СРЕБРНА МЕДАЉА) из области животне средине (мултидисциплинарна наука која обухвата гране биологије, хемије, физике и математике).
За Николу ово такмичење предстваља велико искуство након представљања свог научног рада пред комисијом са најугледнијих светских универзитета.

Ч Е С Т И Т А М О!