• SARCEVIC, MACURA, NEDELJKOVIC, LONCAR
  • paketići
    Хуманитарна акција "Пакетићи"
  • math problems
    РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ, 13.1.2018.

Млади научник

Никола Тепић, ученик трећег разреда наше гимназије  остварио je сјајан резултат на Светској олимпијади младих научника која се одржала у Турској у периоду  од 19-26. априла 2015. у Измиру. (ICYS – International Conference of Young Scientists) и представио Србију и школу у најлепшем светлу. Након десетомесечне припреме и израде научног пројекта, у конкуренцији од 110 радова из 28 земаља, остварио је изванредан резултат – друго место у свету (СРЕБРНА МЕДАЉА) из области животне средине (мултидисциплинарна наука која обухвата гране биологије, хемије, физике и математике).
За Николу ово такмичење предстваља велико искуство након представљања свог научног рада пред комисијом са најугледнијих светских универзитета.

Ч Е С Т И Т А М О!