• pozivnica dan skole 2018 (4)_Page_2
    Дан Школе 2018
    Конкурс поводом обележавања дана школе
  • debatni
    Дебатни клуб Tреће београдске гимназије
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред

Млади научник

Никола Тепић, ученик трећег разреда наше гимназије  остварио je сјајан резултат на Светској олимпијади младих научника која се одржала у Турској у периоду  од 19-26. априла 2015. у Измиру. (ICYS – International Conference of Young Scientists) и представио Србију и школу у најлепшем светлу. Након десетомесечне припреме и израде научног пројекта, у конкуренцији од 110 радова из 28 земаља, остварио је изванредан резултат – друго место у свету (СРЕБРНА МЕДАЉА) из области животне средине (мултидисциплинарна наука која обухвата гране биологије, хемије, физике и математике).
За Николу ово такмичење предстваља велико искуство након представљања свог научног рада пред комисијом са најугледнијих светских универзитета.

Ч Е С Т И Т А М О!