Свечаност поводом дана школе
  • federsammler737
    Презентација књиге "Fietje und Arti an den Zauberflüssen"
  • vanredni
    ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ
  • vazna obavestenja
    Почетак школске године

Матурски испит

Упутство за структуру и техничко уређење матурског рада:

ПРЕУЗМИ

Прва и последња страна матурског рада:

ПРЕУЗМИ

Шаблон матурског рада са уређеним стиловима (MS Word 2007-2016 формат) по упутству:

Шта је матурски испит – Правни оквири

ПРЕУЗМИ

Упутство за последњу оцену из рачунарства и информатике, за одељења четвртог разреда код предметног професора Александра Тасића:

Линк ка овом сајту ће, када буде ваша матура, бити постављен на сајту школе. На тај начин осим што излазите из школе излазите  у јавност и својим радом – ваш рад ће бити јавно доступан! Настојите да себе представите на добар начин!

Упутство за рад

1. Отворите налог на worpress.com
  2. При отварању задајте назив домена (тј. URL) вашег сајта тако да има везе или са темом вашег матурског рада или са вашим именом.
  3. У контролној табли подесите на Settings/General да језик контролне табле и језик сајта буду Српски.
  4. Направите сајт који ће бити мултимедијално проширење вашег матурског рада  – све  оно што нисте могли да ставите у штампани рад: линкови ка другим сајтовима исте тематике, видео-прилози, музика, игре, анимације…
  5. Садржај сајта НИКАКО НЕ СМЕ да буде „копи-пејст“ вашег матурског рада. Он се не сме објављивати до момента одбране рада!
  6. Уколико још нисте написали матурски рад нека ово буде ваша припрема за тај посао – пронађите и овде класификујте могуће изворе које ћете користити.
  7. Заправо не постоји строго упутство шта ће да буде садржај вашег сајта, осим да има исту тематику као ваш матурски рад. Може то да буде његова допуна, паралелно издање или нешто сасвим супротно, ваш матурски рад „наглавачке“. Можда опишете како сте радили свој рад? Или како би сте га направили да нисте спутани ограничењем да рад буде штампан на 20 страна папира… Пустите машти на вољу!
  8. Водите рачуна о ауторским правима при постављању материјала на сајт: ако сте преузели текст или слику са другог сајта обавезно наведите извор, и то само у случају да је на том сајту дозвољено преузимање садржаја (проверите).
  9. Иако је садржај сајта сасвим ваша креација, ипак настојите да примените што више различитих могућности Вордпреса:
    • Промените изглед-тему.
    • Нека сајт садржи бар две странице (page), а на једној од њих бар два чланка (post).
    • Уредите страницу о себи или о сајту (About)
    • Нека има слика и линкова.
    • Нека на некој од њих буде уграђен (embed) видео-клип.
    • Уградите неки виџет.
    • На крају поставите линк у облику коментара на страници вашег одељења (обавезно Име и презиме, предмет, назив рада, линк који се отвара у новом прозору).
    • Језик, тема, странице, чланци, виџети, уређују се из контролне табле (dashboard).

Настојте да ваше (можда прво?) јавно професионално представљање на вебу буде такво да се поносите њиме!

Захтеви:

• Адекватно уређен наслов и поднаслов сајта
  • Преуређена страница „About“ (у „О блогу“ или „О аутору“)
  • Постоји бар још једна страница осим ње
  • На насловној страници постоје бар два чланка
  • Исправно коришћен језик тастатуре (ћирилица или латиница са čćžšđ)
  • Ваљано форматиран текст
  • Било где у блогу постоји бар једна слика
  • Било где у блогу постоји један уграђен видео (ембед а не линк)
  • Било где у блогу постоји бар један линк који се отвара у другом прозору
  • Промењена „тема“ тј дизајн, изглед, у односу на почетну.
  • Смислен садржај презентације (везан за тему матурског рада)
  • Постављен линк на овом сајту са свог вордпрес налога
  • Оригиналност идеје
  • Наведени коришћени извори