• matura1
    Kалендар активности у вези са полагањем завршног испита – Матуре
  • francuski italijanski
    Упис у одељења у којем се део наставе који се одвија на страном језику
  • debatni turnir 2
    ДЕБАТНИ ТУРНИР ДБТБГ – ГИМНАЗИЈАДА
  • math problems
    Успех на такмичењима из математике
  • pisa2
    Међународно ПИСА тестирање

Фестивал страних језика

У понедељак, 20. априла 2018. је одржан први Фестивал страних језика Треће београдске гимназије. Присутни ученици и професори су најпре погледали представу на енглеском језику Hannas Reasons, коју су припремили ученици трећег разреда са професорком енглеског језика Јеленом Поповић (представа је иначе хуманитарног карактера и већ је изведена у СКЦ и на позоришном фестивалу у Новом Саду), а потом је у веселој атмосфери настављено дружење по учионицама, где су посетиоци могли да сазнају нешто више о земљама чији језици се уче у школи.

Највеселије је било у руској учионици, где су могле да се дегустирају палачинке, боје лутке Матрјошке и певају руске песме. Велику пажњу и интересовање су привукле и Анђела Младеновски и Милица Витомирац, које су припремиле веома лепе радионице на кинеском и јапанском језику.

Захваљујемо се свим учесницима Фестивала на великом труду и успешно организованим радионицама, као и свим посетиоцима на интересовању и активном учешћу.

До виђења до следеће године!