• skola-tabla
    Изборни предмети у Трећој београдској гимназији
  • altamura
    ИЗВЕШТАЈ СА СТУДИЈСКОГ ПУТОВАЊА У АЛТАМУРУ
  • francuski italijanski
    Кључ теста за упис у двојезична одељења
  • Wordle-z1705b
    Успеси наших ученица на међународном такмичењу
  • matura1
    ТЕРМИНИ ОДБРАНЕ МАТУРСКИХ РАДОВА

Фестивал страних језика

У понедељак, 20. априла 2018. је одржан први Фестивал страних језика Треће београдске гимназије. Присутни ученици и професори су најпре погледали представу на енглеском језику Hannas Reasons, коју су припремили ученици трећег разреда са професорком енглеског језика Јеленом Поповић (представа је иначе хуманитарног карактера и већ је изведена у СКЦ и на позоришном фестивалу у Новом Саду), а потом је у веселој атмосфери настављено дружење по учионицама, где су посетиоци могли да сазнају нешто више о земљама чији језици се уче у школи.

Највеселије је било у руској учионици, где су могле да се дегустирају палачинке, боје лутке Матрјошке и певају руске песме. Велику пажњу и интересовање су привукле и Анђела Младеновски и Милица Витомирац, које су припремиле веома лепе радионице на кинеском и јапанском језику.

Захваљујемо се свим учесницима Фестивала на великом труду и успешно организованим радионицама, као и свим посетиоцима на интересовању и активном учешћу.

До виђења до следеће године!