• djordje 1
  • Брзаковић Миа
    Успех наше ученице у Сноуборду

Фестивал науке

Учешће на фестивалу науке у француској школи у Београду

Ученици првог разреда билингвалног француског одељења су се одазвали љубазном позиву екипе професора природних наука из француске школе у Београду.

IMG_0410

Заинтересовани ученици за предмете физику, биологију, хемију и математику су прошли обуку за аниматора-презентера радионица тако да су својим вршњацима дочарали како се може екстраховати ДНК из кивија и банане и како се под микроскопом може видети осмоза у ћелијама црвеног лука.  Млади хемичари су нам демонстрирали како оксидо-редукциони процеси мењају боју раствора. Млади математичари су нам објашњавали теорију вероватноће на практичним примерима. инспирисани Галилејем млади физичари су нам разјаснили тајне слободног пада уз помоћ Њутнове цеви и вакум пумпе.

Судећи по расположењу и заинтересованости ученика ова врста приступа је популаризације науке је пун погодак и ми ћемо се трудити да се поново окупимо истим поводом са новим експериментима.

Драгана Павловић

проф. физике, у билингвалној секцији