Свечаност поводом дана школе
  • federsammler737
    Презентација књиге "Fietje und Arti an den Zauberflüssen"
  • vanredni
    ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ
  • vazna obavestenja
    Почетак школске године

Донација за информатику: Трећа гимназија добила 30 таблета

Трећа београдска гимназија добила је 30 таблет уређаја најновије генерације за информатичку учионицу које јој је донирао Град у сарадњи са компанијом „Com Trade Group“. Град је одвојио 10 милиона динара за пројекат реконструкције те школе.

Поклон је свечано уручио градски менаџер Горан Весић и истакао да ће ученици сада имати боље услове за рад и моћи боље да се припреме за студије. Како каже Весић, Трећа београдска гимназија тренутно је у јако лошем стању и нагласио да се Град Београд труди да је обнови како би се садашњим и будућим ученицима обезбедили бољи услови за рад.

- Ми смо у буџету за наредну годину одвојили 10 милиона динара да урадимо пројекат реконструкције комплетне гимназије. Чим будемо завршили пројекат, крећемо у велику акцију реконструкције ове школе, која неће подразумевати само новац из буџета, већ ћемо укључити и ширу јавност – истакао је Весић.

Власник компаније „Com Trade Group“ Веселин Јевросимовић је рекао да се та компанија не бави само информатизацијом, већ и едукацијом кроз информатизацију.

Како је прецизирао, Трећој београдској гимназији донирани су таблет уређаји најновије генерације, „Тесла“ таблети.

- Надам се да ће ће уз интернет, који су добили пре месец дана и уз наше таблете, ђаци ове гимназије успети да се што боље образују и што више упуте у информатику као основни предмет који је неопходан за школовање сваког ученика – нагласио је Јевросимовић.

Директор Треће београдске гимназије Миленко Мацура се захвалио компанији „Com Trade Group“ и Граду Београду на донацији.
Уручењу таблет уређаја присуствовали су и градски секретар за саобраћај Душан Рафаиловић и чланица Градског већа Тања Поповић.