• djordje 1
  • Брзаковић Миа
    Успех наше ученице у Сноуборду

Ђак генерације 2012/2013

На седници Наставничког већа Треће београдске гимназије донета је Одлука да се за ученика генерације изабере ученик  Милан Тепић, одељење 4/5, природно-математчког смера.

IMG_7569Милан је током четворогодишњег школовања забележио резултате вредне дивљења:

Први разред

• похвала – градско такмичење из математике
  • друго место – градско такмичење из информатике (тест + истраживачки рад)

Други разред

• похвала – „Кенгур без граница“
  • треће место – градско такмичење из географија (тест + истраживачки рад)
  • друго место – градско такмичење из географије (само истраживачки рад)
  • треће место – репуличко такмичење из географије (тест + истраживачки рад)

Трећи разред

• похвала – „Кенгур без граница“
  • прво место – градско такмичење из животне средине (тест + истраживачки рад)
  • прво место – градско такмичење из животне средине (само истраживачки рад)
  • прво место – Републичко такмичење из животне средине (тест + истраживачки рад)

прво место – републичко такмичење из животне средине (само истраживачки рад)

• специјална награда за дизајн – Светска конференција младих научника у области животне средине у Холандији (ICYS 2012 Radboud University Nijmegen, the Netherlands)
  • објављен рад из животне средине у чешком часопису, у преговору и са америчким научним часописом, и рад је регистрован у светску базу података научно истраживачких радова (Industry Gateway).

Четврти разред

• сребрна медаља – Светска конференција младих научника у области животне средине у Индонезији (ICYS 2013 Surya Institute, Bali, Indonesia)
  • позив на Светску олимпијаду научника животне средине и зелених технологија (Јужна Кореја – август 2013)
  • прво место – градско такмичење из физике (тест + истраживачки рад)
  • прво место – градско такмичење из физике (само истраживачки рад)
  • Републичко такмичење из физике истраживачких радовадруго место (тест + истраживачки рад)
  • САИНУ диплома о похађању семинара о обновљивим изворима енергије
  • волонтирање у Научном дебатном клубу – организација Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, Института за билошка истраживања „Синиша Станковић“ и Факултета за физичку хемију Универзитета у Београду – пројекат Science Night for Friday Night Commotion (EU project FP7-316471)
  • Мегатренд похвала за изузетан успех у току школовања

одрана рада, Индонезија одбрана рада, Индонезија

екипа из Србије екипа из Србије

Признања из Индонезије Признања из Индонезије

награда награда

осмех

Остало:

• трећи разред – „Крос РТС-а кроз Србију“ – победник кроса
  • трећи разред – енглески FCE (B2)
  • четврти разред –немачки А1 и А2

Плес:

• члан репрезентације Србије од јуна 2009. године
  • први на рејтинг листи Србије за старије омладинце и 2011. и 2012. године у стандардним плесовима
  • представник Србије на Европском првенству (Wels, Аустрија – јун 2011. – пласман 42. место) и Светском првенству (Schladming, Аустрија – септембар 2012. – пласман 39. место) у стандардним плесовима у категорији старијих омладинаца (16–19 година)
  • најбољи пласман на светској ранг листи старијих омладинаца– 51. место/преко 2500 регистрованих такмичара

528395_4481527036294_1957540229_n

Све честитке Милану, гимназија је поносна на њега.