• pozivnica dan skole 2018 (4)_Page_2
    Дан Школе 2018
    Конкурс поводом обележавања дана школе
  • debatni
    Дебатни клуб Tреће београдске гимназије
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Упис у други, трећи и четврти разред

ДЕБАТНИ КЛУБ ТРЕЋЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Захваљујући  интересовању ученика Треће београдске гимназије за “реафирмацију“  рада Дебатног клуба,   залагању бивших ученика школе као што су  Никола Сугарис и Сара Филиповић  и подршци наставника – руководиоца,   покренута  сарадња између Дебатног клуба Треће београдске гимназије и организације младих “Отворена комуникација“ се наставља.

У четвртак, 26.октобра, у  библиотеци школе је,  одржана  Презентациона дебата . Циљ ове презентације јесте да заинтересовани ученици виде  дебатовање уживо и да се потом, на основу виђеног, одлуче за обуку  у дебатовању и чланство у дебатном клубу.

Ученици су присуствовали дебати на тему

“Овај Дом би  казнио све грађане који не  гласају на изборима .

Дебатовали су студенти: Ана Весић, Урош Пајчин, Михајло Павловић и Никола Грујић.

Обука за дебатере, одржаваће се сваког уторка и четвртка у библиотеци школе, од 13:15 до 14:00 часова.

Позивамо све заинтересоване ученике, од првог до четвртог разреда,  да нам се придруже и да искористе ову прилику!

Уверите се и сами зашто је ова вештина важна.

Обука и увежбавање вас не обавезује да се такмичите.

За увежбавање дебатовања, издвојили смо термине у школској библиотеци, током четвртог часа, у парној смени.

Можете  се учланити у ФБ групу Дебатног клуба Треће београдске гимназије где можете пратити  информацији о курсу.

Руководилац Дебатног клуба: Зорана Матићевић