• debata2
    СРПСКИ ЗИД ПЛАЧА
    Свечаност поводом дана школе
  • federsammler737
    Презентација књиге "Fietje und Arti an den Zauberflüssen"

ДЕБАТНИ КЛУБ ТРЕЋЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Захваљујући  интересовању ученика Треће београдске гимназије за “реафирмацију“  рада Дебатног клуба,   залагању бивших ученика школе као што су  Никола Сугарис и Сара Филиповић  и подршци наставника – руководиоца,   покренута  сарадња између Дебатног клуба Треће београдске гимназије и организације младих “Отворена комуникација“ се наставља.

У четвртак, 26.октобра, у  библиотеци школе је,  одржана  Презентациона дебата . Циљ ове презентације јесте да заинтересовани ученици виде  дебатовање уживо и да се потом, на основу виђеног, одлуче за обуку  у дебатовању и чланство у дебатном клубу.

Ученици су присуствовали дебати на тему

“Овај Дом би  казнио све грађане који не  гласају на изборима .

Дебатовали су студенти: Ана Весић, Урош Пајчин, Михајло Павловић и Никола Грујић.

Обука за дебатере, одржаваће се сваког уторка и четвртка у библиотеци школе, од 13:15 до 14:00 часова.

Позивамо све заинтересоване ученике, од првог до четвртог разреда,  да нам се придруже и да искористе ову прилику!

Уверите се и сами зашто је ова вештина важна.

Обука и увежбавање вас не обавезује да се такмичите.

За увежбавање дебатовања, издвојили смо термине у школској библиотеци, током четвртог часа, у парној смени.

Можете  се учланити у ФБ групу Дебатног клуба Треће београдске гимназије где можете пратити  информацији о курсу.

Руководилац Дебатног клуба: Зорана Матићевић